OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Džusový servis pro hotelové snídaně, restaurace a catering

Často kladené otázky - Dolanea

Často kladené otázky a odpovědi na ně

 • Co je to koncentrovaný džus / ovocný koncentrát?

Koncentrovaný džus neboli ovocný koncentrát se vyrábí čistě přírodní cestou z čerstvě vylisovaného džusu. Pomalým a šetrným procesem se při nízkých teplotách odpaří část vody, kterou každý džus přirozeně obsahuje.

 • Jak to, že po naředění získám z koncentrovaného džusu Dolanea 100% džus? Není to protimluv?

Není to protimluv, opětovným naředěním koncentrovaného džusu Dolanea s vodou v doporučeném poměru 1+6 (1 díl koncentrovaného džusu Dolanea + 6 dílů vody) opravdu získáte 100% džus. Stejným způsobem je vyráběna naprostá většina 100% džusů na českém trhu, které mají na obalu uvedeno „vyrobeno z koncentrátu“ (značky jako Granini, Pfanner, Rauch, Relax, Cappy, Toma…). V české legislativě kvalitu a označování ovocných džusů stanovuje zákon č. 110/1997 Sb., podle něhož se může jako "100% džus" označovat pouze nápoj s ovocným podílem 100%, bez přídavku cukru, chemických konzervantů, umělých aromat, barviv či sladidel.

 • Opravdu není v koncentrovaných džusech Dolanea PREMIUM žádný přidaný cukr? A co umělá sladidla?

Je to pravda, naše nejlepší řada Dolanea PREMIUM neobsahuje žádný přidaný cukr ani umělá sladidla (ta v našich výrobcích vůbec nenajdete!). Jako 100% džus se tedy může označovat pomeranč, jablko, ananas, tropické ovoce a růžový grapefruit připravený z koncentrovaného džusu Dolanea PREMIUM.

 • Jak je možné, že Dolanea neobsahuje žádné konzervanty?

Kvalita je u nás na prvním místě, proto jsme se rozhodli pro užití tradiční metody pasterizace. Koncentrované džusy při výrobě pouze opatrně ohřejeme a pak prudce zchladíme. Díky této metodě nemusíme používat žádné chemické konzervanty, a přitom garantujeme minimální trvanlivost 1,5 roku od data výroby. Po otevření koncentrovaného džusu doporučujeme uchovávat v chladu a připravený džus spotřebovat do 48 hodin.

 • I vaše konkurence říká, že dodává džusy bez chemické konzervace. Jak mám poznat, kdo má pravdu?

Jak se říká, co je psáno, to je dáno. Dle platné legislativy musí být všechny složky výrobku uvedeny na jeho obalu. Pokud ve složení výrobku najdete látky jako sorban draselný, benzoan sodný a jejich deriváty, znamená to, že výrobek je chemicky konzervován. Konzervanty negativně ovlivňují chuť nápojů i naše zdraví a některé mohou způsobovat i alergické reakce. Ovocné šťávy obsahující konzervanty se navíc dle zákona č. 110/1997 Sb. nesmí označovat jako 100% džusy. Z těchto důvodů jsme se rozhodli konzervanty vůbec nepoužívat. Více o konzervantech najdete na www.bezpecnostpotravin.cz nebo www.zdravapotravina.cz.

 • Musí se koncentrovaný džus Dolanea skladovat v chladničce či v mrazáku?

Ne, koncentrované džusy Dolanea se skladují při běžné teplotě, pouze je doporučujeme skladovat mimo dosah přímého slunečního záření.

 • Jakou mají koncentrované džusy Dolanea trvanlivost a jak jsou baleny?

Koncentrované džusy Dolanea mají minimální trvanlivost 1,5 roku od data výroby a jsou baleny ve skleněných láhvích o objemu 720 ml (nevratných) nebo bag-in-boxech o objemu 5 litrů.

 • Mám velmi malé skladovací prostory. Nezaberou mi vaše džusy ve skladu příliš místa?

Naopak, zabere Vám podstatně méně místa oproti běžným tetrapakům! Je to velká výhoda používání koncentrovaných džusů Dolanea. Pro bližší představu – ze dvou kartonů Dolanea o velikosti kartonů běžných tetrapaků připravíte 150 litrů 100% džusu.

 • Staráme se o naše životní prostředí a přírodu. Co vaše firma a ekologie?

Princip používání koncentrovaných džusů znamená, že neskladujeme a nerozvážíme vodu, kterou každý džus přirozeně obsahuje. Poměr ředění 1+6 znamená, že veškeré ekologické zátěže je 7x méně – místo sedmi kamionů plných džusu potkáte na silnici jen jeden kamion s koncentrovaným džusem a místo sedmi obalů od džusu vyhodíte pouze jeden. Všechny naše obaly se navíc snadno třídí a jsou plně recyklovatelné.

 • Vaši firmu vůbec neznám. Jak mi můžete zaručit, že se od vás dočkám kvalitních džusů a spolehlivého servisu?

Poskytujeme našim klientům profesionální džusový servis již od roku 1997. Působíme po celé České republice a mezi naše klienty patří nadnárodní hotelové řetězce, renomované lázeňské společnosti, luxusní pětihvězdičkové hotely i státní instituce. Vysokou kvalitu našich služeb potvrzuje také certifikát Garantovaný dodavatel, který jsme obdrželi od Asociace hotelů a restaurací České republiky.

 • Je vhodné podávat džusy Dolanea v rámci hotelových snídaní?

Hotelové snídaně jsou hlavní oblastí, na kterou se specializujeme. Vycházíme z toho, že kvalitní přírodní džus je důležitou součástí snídaně, kterou hotelový host očekává. Konkrétnímu hotelovému provozu a potřebám klienta pak přizpůsobujeme vhodné výčepní zařízení, které v rámci džusového servisu zapůjčujeme.

 • Jaké mají džusy Dolanea další využití v gastronomii?

Kromě snídaní jsou ideální pro coffee breaky, catering, rauty nebo konference, obecně všude tam, kde potřebujete podávat větší objemy džusu. Ale fantazii se meze nekladou. Někteří šéfkuchaři používají koncentrované džusy Dolanea také v kuchyni pro přípravu sorbetů, redukcí či ovocných náplní.

 • Sháním výčepní zařízení na džusy – preferuji automat s co nejnižšími náklady na obsluhu a údržbu. Co mi doporučíte?

Určitě džusový postmix, který má všechny výhody automatu, vyžaduje minimální obsluhu a údržbu. Pro představu, na jedno naplnění (třemi druhy džusu) máte k dispozici 105 litrů 100% džusu. Postmix je připojen na vodovodní řad a džus připravuje automaticky v nastaveném poměru ředění. Umíme zajistit také mobilní řešení pro prostory bez přívodu vody. Na druhou stranu, stále více klientů dává přednost elegantním a designovým řešením podávání džusu, kdy host může džus přímo vidět. Tento požadavek dokážeme zajistit lépe snídaňovými zásobníky.

 • Jak řešíte kvalitu vody pro přípravu džusů?

Vzhledem k vysoké kvalitě pitné vody v naší zemi zpravidla není potřeba vodu zvlášť upravovat, raději však postmixy připojujeme na vodovodní řad přes filtry, které zajišťují optimální kvalitu vody na přípravu džusu.

 • Chci podávat džusy pro hosty a mám ráda elegantní design a nechci žádné postmixy. Máte pro mě nějaké pěkné řešení?

Ano, s ohledem na design je nejkrásnější řešení podávání džusů ze snídaňových zásobníků, které máme k dispozici hned v několika variantách od renomovaných evropských výrobců gastrovybavení. Vaši hosté budou mít zásobníky také rádi, na první pohled lze rozeznat jednotlivé druhy džusů podle jejich barvy a zásobníky se navíc příjemně obsluhují. Výhodou pro Vás je pak jejich snadná údržba.

 • Co když se mi porouchá zapůjčené výčepní zařízení? Kolik stojí jeho oprava a kde seženu náhradní díly?

Všem našim klientům, kteří od nás mají zdarma zapůjčené výčepní zařízení, zajišťujeme také bezplatný technický servis po celou dobu spolupráce. To znamená, že kromě pohodlného systému přípravy džusů ušetříte na výčepním zařízení, neboť nemusíte platit za pořízení ani za jeho servis. Náhradní díly do posledního šroubku máme skladem a v případě potřeby je zasíláme poštou s dodáním do druhého dne.

 • Může být jednodušší používat koncentrované džusy Dolanea namísto klasických džusů z tetrapaků?

Pro odpověď na tuto otázku je klíčová spotřeba džusu. Ze zkušeností našich klientů víme, že při denní spotřebě od 5 litrů džusu denně se používání džusového servisu Dolanea vyplatí – ušetříte jak čas a prostor, tak i peníze. Příprava džusu z láhve Dolanea je velmi rychlá a jednoduchá, dodáváme zdarma originální Dolanea bandasky o objemu 5 litrů, nemusíte tedy nic odměřovat a džus máte hotový během okamžiku. Při používání postmixového systému probíhá příprava džusu zcela automaticky.

 

... pokud máte další otázky, na které jste zde nenašli odpověď, kontaktujte nás a rádi Vám odpovíme.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.